regulace hoření krbové vložky a kamen

Automatická regulace optimalizuje průběh hoření v ohništi a tím zajišťuje ekonomické a ekologické spalování paliva. Současně zabezpečuje rovnoměrnější a delší vytápění s pozitivním dopadem na hygienu vytápěného prostoru. Automatická regulace hoření zvyšuje účinnost topného systému a tím znatelně snižuje finanční náklady na vytápění. Automatická regulace hoření je řízena elektronickou řídící jednotkou, která porovnává okamžitý průběh hoření s programem optimalizace hoření a na základě vyhodnocení reguluje množství vzduchu do spalovacího prostoru.

provoz

Lze namontovat na jakékoliv ohniště (např.: krbovou vložku, kamna) s centrálním přívodem vzduchu.

 

logo

Dodáváme sety a komponenty od výrobce Timpex, nabízí několik řad regulátorů, lišící se schopnostmi (množstvím připojitelných zařízení – více klapek, cirkulační čerpadlo, komínový ventilátor, ekvitermní regulace), vzhledem (některé řady se nabízejí ve více designech – např. černé nebo bílé sklo), ovládáním (dotykový displej, senzorové tlačítka, mechanická tlačítka). Přehled řad v PDF nebo na stránkách výrobce Timpex.

reg

displej                               

 

Základní části automatické regulace hoření – regulátor (displej), vzduchová klapka s el. pohonem, teplotní čidlo v kouřovodu, dveřní spínač (volitelný)

 

 

V případě požadavku na vzdálené sledování (přes internet) nebo jako součást větší regulace (solární, topný systém) lze realizovat pomocí regulace Technische Alternative

  • Rekonstrukce

    V současné době se na stránkách pracuje.

    (*) - stránka se připravuje

  • Partneři

    logo_comap
Jdi nahoru